Makaleler

PTT çalışanları ülke genelinde greve çıktı

KESK’e bağlı Haber-Sen, BASK’a bağlı Bağımsız Haber-Sen ve Kamu Sen’e bağlı Türk Haber-Sen PTT’nin özelleştirilmesine karşı greve çıktı

memursenkismikaranlik

PTT’nin özelleştirilmesine dair greve katılma kararında Haber-Sen, Türk Haber-Sen ve Bağımsız Haber-Sen’in yanı sıra Memur-Sen’e bağlı Birlik Haber-Sen’in de imzası vardı fakat Birlik Haber-Sen eylemden bir gün önce gece yarısı eyleme katılmaktan vazgeçmişti.

Ankara’da sabah saatlerinde postanelerin önünde bir araya gelen PTT çalışanları Yeni Karamürsel (YKM) binası önüne yürüdü. PTT çalışanları, YKM önünden alkış ve sloganlarla yasa taslağının tartışıldığı TBMM önüne yürümek istedi.

Çalışanların yürüyüşü başlamadan önce PTT’nin özelleştirilmesi ile ilgili yasa taslağının TBMM Genel Kurulu’nda görüşüldükten sonra onaylanmayıp tekrar bir alt komisyona yeniden görüşülmek üzere gönderildiği öğrenildi. Tasarının alt komisyona gönderildiğini haber alan PTT çalışanları TBMM’ye yürümekten vazgeçti.

Eylem sırasında Ankara Yenişehir Postanesi’nde grev önlükleri giyip hizmet üretmediklerini aktarırken PTT Müdür Yardımcısı Hüseyin Öztürk de gişelerin açık olduğunu duyurarak grevi kırmaya çalıştı.

29 ARALIK 2015 GREVİ SAVUNMA ÖRNEĞİ (Üye Olanlar için)

29 ARALIK 2015 GREVİ SAVUNMA ÖRNEĞİ (Üye olmayanlar için)

 12-13 EKİM SAVUNMA ÖRNEĞİ | ÜYELERİMİZ İÇİN SAVUNMA ÖRNEĞİ - İNDİRMEK TIKLAYINIZ

12-13 EKİM SAVUNMA ÖRNEĞİ |  ÜYE OLMAYANLAR İÇİN SAVUNMA ÖRNEĞİ - İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

BTS KADIN KOMİSYONU'NDAN

BT|S| YAYINLAR