Çarşamba, 28 Ocak 2015 09:14

SÜTAŞ’ta işten çıkarma devam ediyor.

Yazan 
Öğeyi Oyla
(0 oy)

SÜTAŞ’ta sendikalaşmaya karşı işten çıkarma baskısı devam ediyor. Son çıkarılan 7 işçiyle birlikte bugüne kadar işten çıkarılan işçi sayısı 66’yı buldu.

SÜTAŞ işçilerinin Tek Gıda-İş Sendikası’nda örgütlenmesi karşısında SÜTAŞ patronu Muharrem Yılmaz işten atma saldırısına devam ediyor. Daha önce atılan işçilerin direnişi devam ederken yeni işten atmalar yaşandı.

Tek Gıda-İş Sendikası’ndan yapılan açıklamaya göre Seyit Dönmez, Dursun İpek, Dündar Deniz, Halil Ünal, Tamer Ceylan, Murat Savaş ve Ali Yeşil adındaki işçiler de işten atıldı.

Açıklamada son atılan 7 işçiyle birlikte toplam 66 işçinin atıldığını belirten Tek Gıda-İş Sendikası, SÜTAŞ’ın işten atma saldırılarını sürdürmesine ve yargı kararlarını tanımamasına tepki gösterdi.

Sendikanın açıklaması şu şekilde:

SÜTAŞ İşçi ve hukuk kıyımına devam ediyor!

SÜTAŞ kıyımdan vazgeçmiyor. Ne hak tanıyor, ne hukuk ne vicdan ve ne de ahlak. 7 üyemizin daha işine son verildi. Yine gerekçesiz yine haksız…

Bu güne kadar işten çıkarılan işçi sayısı son olarak Seyit Dönmez, Dursun İpek, Dündar Deniz, Halil Ünal, Tamer Ceylan, Murat Savaş ve Ali Yeşil’le birlikte toplan 66 kişiyi buldu.

Bu haksızlıkların temelinde bir tek nedenin yattığını dünya alem biliyor. İşçiler sendikalaşmak, toplu sözleşmeli düzende yaşamak kısacası Anayasal hak ve özgürlüklerini serbestçe kullanmak istiyorlar.

Ama SÜTAŞ bütün pervasızlığı ve yüzsüzlüğü ile işçiyle birlikte hukuku da katletmekte hiçbir çekince göstermiyor.

Bu gücü nereden aldığını anlamak zor değil. Zira hukuk sistemimiz adaleti tartmaktan vazgeçeli çok oldu. Egemenlerin oturduğu kefe zaten yerinden hiç kalkmıyor. Bu durumu SÜTAŞ patronu da biliyor, bizler de.

Ama SÜTAŞ patronunun bilmediği bu çarpık düzene teslim olmak gibi bir niyetimizin olmadığı.

Sendika isteyen SÜTAŞ işçisi Tek Gıda-İş’le birlikte mücadelesinden asla vazgeçmeyecektir. Ne kadar kıyım yapılırsa yapılsın, bedeli ne olursa olsun geri adım atılmayacaktır.

İşçi hak ve özgürlükleri patronların insafına bırakılmayacak kadar değerlidir ve biz bu değer uğruna her türlü kavgayı vermeye hazırız.

17 Aralık 2014
Sendika.Org

Okunma 7243 defa
BTS

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

29 ARALIK 2015 GREVİ SAVUNMA ÖRNEĞİ (Üye Olanlar için)

29 ARALIK 2015 GREVİ SAVUNMA ÖRNEĞİ (Üye olmayanlar için)

 12-13 EKİM SAVUNMA ÖRNEĞİ | ÜYELERİMİZ İÇİN SAVUNMA ÖRNEĞİ - İNDİRMEK TIKLAYINIZ

12-13 EKİM SAVUNMA ÖRNEĞİ |  ÜYE OLMAYANLAR İÇİN SAVUNMA ÖRNEĞİ - İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

BTS KADIN KOMİSYONU'NDAN

BT|S| YAYINLAR