Pazartesi, 15 Haziran 2015 07:05

Özgecan Davası Ertelendi! Özel

Yazan 
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Şubat ayında vahşice katledilen Özgecan Aslan’ın katillerinin yargılandığı davanın ilk duruşması dün (12 Haziran 2015) görüldü. Tarsus adliyesinde görülen davanın ilk duruşmasına Konfederasyonumuz Kadın Sekreteri Gülistan ATASOY, Eğitim Sen Kadın Sekreteri Ebru YİĞİT, Eğitim Sen  Basın Yayın Sekreteri Hanım KOÇYİĞİT, SES Kadın Sekreteri Belkıs YURTSEVER, YAPI YOL SEN Kadın Sekreteri Havva AVCI  ve Sendika Genel  Merkezlerimizin kadın Avukatları ile Mersin, Adana ve Tarsus'tan kadın üye ve yöneticilerimiz katılım sağladı. Haklarında ağırlaştırılmış müebbet hapis istenen sanıkların kan donduran ifadelerinin dinlendiği mahkeme 9 Eylül tarihine ertelendi.

Erkek egemen sistemin binlerce yıllık şiddet cenderesinin korkunç örneklerinden biri olan cinayet sonrasında KESK’li Kadınlar, kadın örgütleri ile birlikte her yerde eylemler örgütlemiş, cinayetin münferit değil sistemli şiddetin bir parçası olduğunu haykırmıştı.

Özgecan Davası’nın Takipçisi Olarak 9 Eylül’de Görülecek Olan Davada Yine Burada Olacak, Erkek Sistemin Tecavüzcü Yüzünü Teşhir Edeceğiz!

Okunma 21073 defa Son Düzenlenme Pazartesi, 15 Haziran 2015 07:06
BTS

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

29 ARALIK 2015 GREVİ SAVUNMA ÖRNEĞİ (Üye Olanlar için)

29 ARALIK 2015 GREVİ SAVUNMA ÖRNEĞİ (Üye olmayanlar için)

 12-13 EKİM SAVUNMA ÖRNEĞİ | ÜYELERİMİZ İÇİN SAVUNMA ÖRNEĞİ - İNDİRMEK TIKLAYINIZ

12-13 EKİM SAVUNMA ÖRNEĞİ |  ÜYE OLMAYANLAR İÇİN SAVUNMA ÖRNEĞİ - İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

BTS KADIN KOMİSYONU'NDAN

BT|S| YAYINLAR