KESK İzmir Şb.Platformu: İş Güvencesi Olmadan TİS de Olmaz! Özel

  • Perşembe, Tem 27 2017
  • yazı boyutu yazı boyutunu küçült Yazı boyutu büyüt

KESK İzmir Şubeler Platformu KHK'ler ile ihraç edilen tüm kamu emekçilerinin görevlerine iade edilmesi ve işlerine geri dönmek için başlattıkları açlık grevleri eylemi 140. gününe giren tutuklu eğitim emekçisi Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'ya destek vermek amacıyla basın açıklaması yaptı.

Sendikamız Genel Başkanı Hasan Bektaş ile İzmir Şubemizden üye ve temsilcilerimizin de aralarında olduğu kamu emekçileri Karşıyaka İskele karşısında bir araya gelerek burada "İhraçlarınıza, Açığa Almalarınıza, Sürgün ve Cezalarınıza Teslim Olmayacağız" pankartı açarak ' Ne Darbe Ne OHAL Demokrasi Derhal', 'İşimizi Geri İstiyoruz' ve 'Nuriye - Semih Yalnız Değildir' sloganlarını attı. 

KESK İzmir Şubeler Platformu adına basın açıklamasını okuyan Sendikamız İzmir Şube Başkanı Bülent Çuhadar, haksız-hukuksuz ihraç edilen kamu emekçilerinin görevine iade edilmesi ve güvenceli iş, güvenli gelecek taleplerinin yerine gelmesi için mücadele etmeye devam edeceklerini vurguladı. 

Çuhadar son olarak kamu emekçilerini iş güvencesi, ihraçların işe iadesi ve OHAL’in kaldırılması için 28 Temmuz Cuma Günü işyerleri önünde açacakları TİS Masalarını çağırdı.

 

 

 

Okunma 494 defa
Öğeyi Oyla
(0 oy)
Kategori İzmir

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

29 ARALIK 2015 GREVİ SAVUNMA ÖRNEĞİ (Üye Olanlar için)

29 ARALIK 2015 GREVİ SAVUNMA ÖRNEĞİ (Üye olmayanlar için)

 12-13 EKİM SAVUNMA ÖRNEĞİ | ÜYELERİMİZ İÇİN SAVUNMA ÖRNEĞİ - İNDİRMEK TIKLAYINIZ

12-13 EKİM SAVUNMA ÖRNEĞİ |  ÜYE OLMAYANLAR İÇİN SAVUNMA ÖRNEĞİ - İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

BTS KADIN KOMİSYONU'NDAN

BT|S| YAYINLAR