TCDD Fenerbahçe Sosyal Tesislerinde Ortak Temsilci Eğitim… Özel

Sendikamız İstanbul 1 Nolu Şubesi ile birlikte DEMİRYOL İŞ Haydarpaşa, UÇMS İst. 1 Nolu, TUS İst. 2 Nolu ve Şubeleri tarafından “Sendikal İşleyişte Temsilcinin Rolü, İş Sağlığı ve Güvenliği Alanında Haklarımız, Görev ve Sorumluluklarımız” konularının değerlendirildiği eğitim TCDD Fenerbahçe Eğitim ve Dinlenme Tesislerinde 23 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirildi.

Sendikalardan 10’ar temsilci olmak üzere toplam 40 temsilci ve Şube Yönetim Kuurllarından 2’şer üye ile birlikte toplam 48 üye eğitime katıldığı eğitimde Şube Başkanlarının açılış konuşmaları sonrasında kurumdan katılan Bölge Müdür Yardımcısı Ahmet ERASLAN da görüş ve temennilerini ifade eden bir konuşma yaptı.

İlk oturumda sendikalarda temsilcilik ve temsilcinin önemi üzerine, Türk İş İstanbul Bölge Temsilcisi Adnan UYAR bilgi paylaşımında bulunmuş olup; tüm sendikaların bu şekilde bir araya gelmesinin önemi ve değerini ifade ederek, birlikte mücadelenin önemini vurgulamıştır. Temsilcinin, hakkını savunan, yanlışa itiraz eden ve sorgulayan bir ruha sahip olması gerektiğine dikkat çekmiştir. Ayıca SEKA sürecini değerlendirip mücadele sürecindeki dayanışmadan bahsetmiştir.

İkinci oturumda, Yüksek Kimya Mühendisi Erkan ARSLAN, İSG mevzuatlarında öne çıkan, İSG kurulları, Risk Değerlendirmesi, Acil Durum Planı vb. gibi önemli maddeler üzerinden değerlendirme yapmış olup, görev, sorumluluk ve haklarımızı çalışanlar ve temsilciler olarak, yaptıklarımız ve yaşadıklarımız üzerinden fotoğraflar ve uygulamadaki örnekler vb. dokümanlarla renkli bir sunum olmuştur.

Üçüncü oturumda; Atölye Çalışması yapılmıştır.

Çalışmada masalar birleştirilerek 4 ayrı grup oluşturulmuş, ‘İSG alanında, işyerlerinizde gördüğünüz (1) olumlu şeyler (2) olumsuz şeyler nelerdir?’ sorularının cevabı üzerinden bir grup çalışması yapılmıştır. Gruplar adına, grup sözcülerinin de ayrı ayrı görüşlerini paylaştığı çalıştayda, ilgili kurumlara (TCDD, Taşımacılık A.Ş. Liman İşletme Müd. Marmaray işletme Müd.) tarafımızca yazılacak yazılara esas teşkil etmesi adına gruplarca yapılan değerlendirmeler doğrultusunda atölye çalışması sonuç raporu hazırlanmıştır.

TCDD 1.Bölge Müdürü Nihat ASLAN’a kapanış konuşmasından sonra, katkılarından dolayı plaket verilmiştir. Ayrıca Bölge Müd.Yrd. Ahmet ERASLAN ve Personel Müd. Hakkı KARAGÖZ’e katılım belgesi verilmiştir.

Eğitimin sonunda toplu fotoğraf çekildikten sonra katılımcılara belgeleri dağıtılmıştır.

Okunma 131 defa
Öğeyi Oyla
(0 oy)
Kategori İstanbul 1 Nolu

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

29 ARALIK 2015 GREVİ SAVUNMA ÖRNEĞİ (Üye Olanlar için)

29 ARALIK 2015 GREVİ SAVUNMA ÖRNEĞİ (Üye olmayanlar için)

 12-13 EKİM SAVUNMA ÖRNEĞİ | ÜYELERİMİZ İÇİN SAVUNMA ÖRNEĞİ - İNDİRMEK TIKLAYINIZ

12-13 EKİM SAVUNMA ÖRNEĞİ |  ÜYE OLMAYANLAR İÇİN SAVUNMA ÖRNEĞİ - İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

BTS KADIN KOMİSYONU'NDAN

BT|S| YAYINLAR