LANETLİYORUZ! Özel

  • Çarşamba, Eki 14 2015
  • yazı boyutu yazı boyutunu küçült Yazı boyutu büyüt

2013 yılından bu yana  Reyhanlı'da, İstanbul'da, Diyarbakır'da, Suruç'ta ve son olarak  Ankara garında bombalar patladı. Bizler bu ülkeye barışı getirmek için, demokrasinin yeniden inşası için,  insani yaşam koşullarına kavuşabilmek için Türkiye'nin dört bir yanından bir arada ortak yaşamı haykırmak için  geldik. Bizler emekçiyiz, emekçiydik, cebinde akrep taşıyan zehrine katlanır denir, cebimizde ve kalbimizde sadece barış umutları vardı akrep yoktu.

Şimdi ise kaybettiğimiz yoldaşlarımızı gömdüğümüz  mezar ve mezarların üzerine bırakmak için ellerimizde tuttuğumuz karanfiller var. Katledilen onlarca yol arkadaşlarımızdan 14'ü BTS'liydi. Omuz omuza mücadele ettiğimiz yoldaşlarımızı teker teker sonsuzluğa uğurladık.   Katledilen onca insana rağmen umudumuzu kaybetmiyoruz. Arkadaşlarımızın BARIŞ mücadelesini kaldığı yerden devam ettireceğiz. Şu bir gerçektir ki; Sendika olarak verdiğimiz emek, barış ve demokrasi mücadelesinde canlarımızı kaybetmek, bizleri yıldırmayacak, kararlı mücadelemizi daha da yükseltecektir. Şu an bizler hayattayız ama şunu bilin ki bizler, bu ülkenin yurttaşları, sizlerin meslektaşları ve mesai arkadaşları, sadece zaman ya da mesafe farkıyla hayattayız. Yaşamamızın bize getirdiği sorumluluk, yoldaşlarımızın bu dünyaya bırakmak istedikleri değeri yaşatmaktır. Acılarımızın bize öğrettiği bir daha bu acıları yaşamamak, göreceğimiz güzel günler için tekrar tekrar mücadele etmektir.

Acımızı ve yasımızı paylaşan çalışma arkadaşlarımızın desteği ve dayanışması bizleri mücadelemizde daha da kararlı kılıyor. Bu duygularla şimdi yaralarımızı sarma  ve sımsıkı kenetlenme zamanıdır. İnsan hayatına kasteden bu alçak saldırıyı kınıyor, LANETLİYORUZ!  Savaşa Karşı İnadına Barış diyoruz.

Okunma 1098 defa
Öğeyi Oyla
(0 oy)
Kategori Son Haberler

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

BTS KADIN KOMİSYONU'NDAN

BT|S| YAYINLAR