DHMİ Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği Yürürlüğe Girdi!

  • Çarşamba, Şub 18 2015
  • yazı boyutu yazı boyutunu küçült Yazı boyutu büyüt

DHMİ Genel Müdürlüğü Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği 09.02.2015 tarih ve sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.

Yayınlanan yönetmelik incelendiğinde çeşitli maddelerinde değişiklik yapıldığı, yapılan bu değişikliklerle çalışanların mağduriyete uğrayacağı görülmektedir.

Yönetmeliğin ilk incelenmesinde; belirli unvanlardaki bekleme süresinin 1 yılda 2 yıla çıkarıldığı, koruma ve güvenlik müdür unvanının değiştirildiği, nöbetçi müdürlük adi altında yeni bir müdürlük oluşturulduğu, müdür yardımcılığı unvanına başvuruda değişiklik yapıldığı ve bu düzenleme ile ARFF memurlarının da mağduriyet yaşayacağı, müdürlük için yazılı sınavın yanı sıra sözlü sınavın getirildiği görülmektedir.

Sendikamız tarafından Yönetmeliğin kimi maddelerinin Yürütmesinin Durdurulması ve İptali amacıyla dava açılmak üzere çalışmalara başlanmıştır.

Üyelerimizin hak ve menfaatlerinin korunması için mücadele eden sendikamız bu hak ve menfaatlerimizin zarar görmesine, çalışanların telafisi mümkün olmayan mağduriyetler yaşanmasına karşı her türlü mücadeleyi verecektir.

Okunma 2326 defa
Öğeyi Oyla
(0 oy)
Kategori Hukuk Haberlerİ

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

29 ARALIK 2015 GREVİ SAVUNMA ÖRNEĞİ (Üye Olanlar için)

29 ARALIK 2015 GREVİ SAVUNMA ÖRNEĞİ (Üye olmayanlar için)

 12-13 EKİM SAVUNMA ÖRNEĞİ | ÜYELERİMİZ İÇİN SAVUNMA ÖRNEĞİ - İNDİRMEK TIKLAYINIZ

12-13 EKİM SAVUNMA ÖRNEĞİ |  ÜYE OLMAYANLAR İÇİN SAVUNMA ÖRNEĞİ - İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

BTS KADIN KOMİSYONU'NDAN

BT|S| YAYINLAR