UÇMS'nin Havacılık Tazminatı Yalanı Ortaya Çıktı!

  • Çarşamba, May 13 2015
  • yazı boyutu yazı boyutunu küçült Yazı boyutu büyüt

Bilindiği gibi Sendikamız tarafından Havacılık tazminatı ile ortaya çıkan mağduriyetin giderilmesi amacıyla Danıştay'a dava açılmış ve davayla ilgili olarak Sendikamız tarafından çeşitli zamanlarda açıklamalar yapılmıştı.

Bu süreçte kurumda yetkili sendika olan UÇMS tarafından da yakın zamanda web sayfalarından yaptıkları açıklama ile açtıkları davanın kendileri(UÇMS) lehine sonuçlandığı ve kararın yazım aşamasında olduğu belirtilmişti.

Bu süreçte sendikamız üyeleri ve çalışanlar tarafından davanın durumunu öğrenmek amacıyla yaptıkları yoğun telefon aramaları sonrası sendikamız tarafından davanın durumu hakkında Danıştay'a gidilerek bilgi alınmıştır. Alınan bilgi üzerine;

26 Aralık 2014 tarihinde yaptığımız açıklamada ;

Sendikamız tarafından Havacılık tazminatı ile ilgili Danıştay 11. Dairesi 2012/6151 sayılı dosya nezdindeki açmış olduğumuz dava, temyiz incelemesi için İdari Dava Daireleri Kurulu'ndaydı (İDDK). Yapılan temyiz incelemesi sonucunda İDDK tarafından temyiz taleplerimiz karara çıkmış ve karar yazılıp imzalanmıştır. Ancak henüz Danıştay 11. Daireye gönderilmediği için karar içeriği öğrenilmemiştir. 25.12.2014 tarihinde öğleden sonra kararın dairesine gönderilip gönderilmediği hususunda Danıştay'dan bilgi alınacaktır.

denilmiş.

"31 Aralık 2014 tarihinde yaptığımız açıklamada da ;

Danıştay 11. Dairesi’nin 2012/6151 sayılı dosyası ile açmış olduğumuz davamızda; 1 numaralı talebimize ilişkin YÜRÜTMEYİ DURDURMA talebimiz KABUL edilmiş, diğer taleplerimize (2, 3, 4, 5 numaralı) ilişkin YÜRÜTMEYİ DURDURMA talebimiz REDDEDİLMİŞTİR.

Danıştay 11. Daire’nin bu kararına karşı İdari Dava Daireleri Kurulu’nun 2014/640 sayılı dosyası ile itiraz edilmiş ve yapılan değerlendirme sonucunda hem bizim (BTS) hem de DHMİ ve Başbakanlık’ın Yürütmeyi Durdurmaya ilişkin itirazları reddedilmiştir.

Bundan sonra dosya ilk derece mahkemesi olan Danıştay 11. Dairesi, açmış olduğumuz davanın KABULÜNE veya REDDİNE karar verecektir."            

denilmişti.

Bizlerin üyelerimiz ve çalışanların hak ve çıkarlarını korumak için verdiğimiz mücadele hepinizce bilinmektedir. Dava ile ilgili gerçek bilgi ne ise bu sizlerle paylaşılmıştır.

UÇMS Sendikası tarafından yapılan açıklamaların ise bugün geldiğimiz noktada yalan olduğu ortaya çıkmıştır.

Değerli Üyelerimiz ve DHMİ Çalışanları;

Mevcut Havacılık Tazminatının tüm personel arasında yarattığı eşitsizlik ve ortaya çıkan huzursuzluk halen devam etmektedir.

Bizler de BTS olarak gerek Havacılık Tazminatı gerekse de diğer konulardaki sorunlarınızın çözümü için mücadelemizi sürdürmekteyiz.

Bugüne kadar yalanla dolanla işi olmayan sendikamızın Havacılık Tazminatıyla ilgili verdiği mücadele ortadadır. Bizler de hukuk yoluyla yaşanan mağduriyetin giderilmesini istiyoruz. Ancak verdiğimiz fiili ve meşru mücadelenin yanı sıra hukuksal girişimlerimizin bugün geldiği noktada Danıştay'dan çıkacak kararı beklemekteyiz.

Bu davanın sendikamız lehine sonuçlanması önemli olmakla birlikte, lehimize sonuçlansın yada sonuçlanmasın üyelerimiz ve çalışanların haklarını korumak için mücadelemiz durmaksızın sürecektir, ve bu mücadeleye yalan karışmayacaktır.

Tüm üyelerimizi ve çalışanları iş barışının korunması, var olan bu adaletsizliğin ve huzursuzluğun ortadan kaldırılarak huzurlu bir iş ortamı oluşturulması adına bir kez daha BTS çatısı altında mücadele etmeye çağırıyor ve var olan devlet güdümlü sendikadan istifa etmeye davet ediyoruz.

Okunma 2724 defa
Öğeyi Oyla
(3 oy)
Kategori Hukuk Haberlerİ

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

29 ARALIK 2015 GREVİ SAVUNMA ÖRNEĞİ (Üye Olanlar için)

29 ARALIK 2015 GREVİ SAVUNMA ÖRNEĞİ (Üye olmayanlar için)

 12-13 EKİM SAVUNMA ÖRNEĞİ | ÜYELERİMİZ İÇİN SAVUNMA ÖRNEĞİ - İNDİRMEK TIKLAYINIZ

12-13 EKİM SAVUNMA ÖRNEĞİ |  ÜYE OLMAYANLAR İÇİN SAVUNMA ÖRNEĞİ - İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

BTS KADIN KOMİSYONU'NDAN

BT|S| YAYINLAR